Osborne Bros Grays Triathlon

Overall Results

June 29, 2021


Results By Race Management Systems, Inc. Aquabike
Aquathlon


 

Triathlon1

Overall Race   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------  
Place No Name Gender Club Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Penalty
1 61 Jack Martin M East Essex Tri Club 56:08.9     20 6:58.3 1 31:36.3     1 17:34.2  
2 58 Sullivan Smith M 58:47.8     29 8:16.9 5 32:20.7     2 18:10.2  
3 64 Stephen Blakey M Untameable Tri 1:01:12.5     21 7:08.1 10 34:21.3     4 19:42.9  
4 56 Ian George M East Essex Tri Club 1:02:07.3     25 7:50.2 7 33:10.3     7 21:06.7  
5 65 Sinead Clark F East Essex Tri Club 1:02:20.8     17 6:30.7 11 34:27.0     8 21:23.0  
6 62 Debbie Coyle F Comrades Tri Club 1:02:30.4     22 7:14.9 6 32:52.0     11 22:23.3  
7 43 Marc Miller M East Essex Tri Club 1:02:45.2     27 7:56.2 4 32:18.0     14 22:31.0  
8 55 Paul Wyatt M Comrades Tri Club 1:02:46.7     31 8:43.6 2 32:06.7     10 21:56.2  
9 57 Andrew Lawrence M East Essex Tri Club 1:04:14.2     24 7:49.9 8 33:19.0     21 23:05.2  
10 80 Ben Brooks M 1:04:47.5     18 6:53.0 22 36:50.1     6 21:04.3  
11 60 Tom Muers M East Essex Tri Club 1:04:51.1     19 6:55.3 19 36:02.7     9 21:53.0  
12 45 John Walker M Havering Tri Club 1:04:56.0     37 9:57.7 3 32:10.9     19 22:47.2  
13 54 Alan Clark M East Essex Tri Club 1:05:21.1     26 7:50.5 12 35:05.6     13 22:24.9  
14 53 Charlotte Brooks F East Essex Tri Club 1:06:21.4     28 8:09.3 13 35:06.9     20 23:05.1  
15 47 Robin Smith M East Essex Tri Club 1:06:30.2     34 9:15.5 27 38:10.3     3 19:04.3  
16 48 Ray Brooks M East Essex Tri Club 1:06:41.6     30 8:35.0 15 35:30.0     17 22:36.5  
17 37 Steven Flin M East Essex Tri Club 1:08:22.6     43 10:23.8 9 34:06.5     24 23:52.2  
18 44 Tudor Constantinescu M Comrades Tri Club 1:08:36.3     40 10:11.3 18 35:44.7     18 22:40.2  
19 59 Charlotte Owen F Comrades Tri Club 1:08:38.0     23 7:36.7 23 36:55.5     25 24:05.7  
20 63 David Brooks M Comrades Tri Club 1:08:58.2     56 45:24.5         22 23:33.7  
21 66 Freddie Harrison M Comrades Tri Club 1:10:34.2     38 9:58.6 28 38:11.6     12 22:23.9  
22 18 Darren Martin M Comrades Tri Club 1:11:16.0 10 10:15.0 7 1:18.6 33 39:00.6     5 20:41.7  
23 50 Toby Knight M East Essex Tri Club 1:11:30.9     35 9:16.4 30 38:23.8     23 23:50.6  
24 11 Stuart Oldham M East Essex Tri Club 1:12:42.0 12 10:39.1 13 2:14.8 16 35:38.0     26 24:09.9  
25 35 Joe Harwood M Blackwater Tri Club 1:13:07.1     46 10:37.9 17 35:42.4     35 26:46.7  
 
Overall Race   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------  
Place No Name Gender Club Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Penalty
26 26 Jenni Tomblin F Greenwich Tritons 1:13:26.4     45 10:36.4 20 36:25.2     32 26:24.7  
27 38 Simon Field M East Essex Tri Club 1:13:46.7     47 10:40.1 24 37:13.9     30 25:52.6  
28 52 Denise Kemp F East Essex Tri Club 1:14:55.3     32 8:46.0 14 35:07.9     45 31:01.3  
29 15 Richard Day M East Essex Tri Club 1:15:00.5 11 10:20.0 2 0:53.3 31 38:40.0     28 25:07.1  
30 33 Emma Flin F East Essex Tri Club 1:15:15.7     39 9:59.9 21 36:49.3     39 28:26.4  
31 13 Aurelia Osborne F Beckenham RC 1:15:28.2 6 9:49.6 8 1:21.5 43 41:44.8     16 22:32.1  
32 4 Ed Osborne M Beckenham RC 1:16:10.0 16 14:27.4 4 1:04.7 26 38:06.0     15 22:31.7  
33 25 Matthew Aitken M East Essex Tri Club 1:16:13.0     51 11:50.8 36 39:39.3     27 24:42.8  
34 40 Stuart Paul M 00:00:00 1:16:26.5     33 9:07.2 39 40:20.4     37 26:58.8  
35 36 Paul Cregg M Beckenham RC 1:16:44.9     44 10:31.2 35 39:23.2     36 26:50.4  
36 5 Craig Groom M Comrades/Havering Tri 1:16:45.5 4 9:18.8 3 0:58.1 32 38:47.1     38 27:41.4  
37 17 Marc Jones M East Essex Tri Club 1:17:48.8 9 10:13.6 1 0:41.5 38 40:06.8     34 26:46.6  
38 39 Victoria Hopkins F East Essex Tri Club 1:17:56.0     36 9:52.4 44 41:58.8     31 26:04.7  
39 22 Mark Linn M 1:18:42.2 13 10:52.8 10 1:45.0 34 39:18.1     33 26:46.1  
40 19 Gina Gordon-Harris F East Essex Tri Club 1:20:44.5 14 10:54.8 5 1:05.6 37 39:57.0     40 28:47.0  
41 42 Andrew Rouyer-Brown M East Essex Tri Club 1:22:22.2     48 10:46.3 40 40:47.2     44 30:48.6  
42 6 Tom Womack M East Essex Tri Club 1:22:22.4 5 9:24.5 9 1:25.6 25 37:49.0     49 33:43.2  
43 31 Rob Lewis M Havering Tri Club 1:22:32.5     41 10:19.9 42 41:33.9     43 30:38.6  
44 3 Colette Thompson F Comrades Tri Club 1:24:52.9 2 9:09.2 6 1:08.6 48 44:00.6     42 30:34.3  
45 41 Luke Bourdillon M East Essex Tri Club 1:27:01.0     52 11:58.0 41 41:11.8     50 33:51.1  
46 46 Diane Shellito F East Essex Tri Club 1:27:04.4     42 10:22.2 47 43:44.0     48 32:58.1  
47 34 Claudio Valentini M Tri Sport Epping 1:27:05.1     50 11:45.2 46 43:21.8     47 31:58.0  
48 10 Kenneth Baksh M Beckenham RC 1:28:36.7     55 20:41.7 29 38:12.7     41 29:42.2  
49 49 Jordan Kemp F East Essex Tri Club 1:28:40.0 1 8:42.0 11 1:49.5 45 42:28.9     53 35:39.5  
50 20 Conor Aspel M 1:30:11.4     54 13:50.8 54 50:55.6     29 25:24.9  
 
Overall Race   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------  
Place No Name Gender Club Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Penalty
51 7 Georgia Redgwell F 1:30:46.0 7 9:51.5 12 2:01.2 51 47:28.5     46 31:24.7  
52 21 Angela Sicot F Comrades Tri Club 1:33:13.6     53 13:06.3 49 44:51.6     52 35:15.6  
53 32 Leasa Ramsbotham F 1:35:12.5     49 11:12.9 52 47:30.8     54 36:28.7  
54 16 Graham Bardell M JBR Run & Tri Club 1:37:40.4 15 13:14.7 15 3:08.0 50 47:19.3     51 33:58.2  
55 2 Josy Hughes F 1:46:53.4 8 10:13.1 16 3:25.3 55 51:01.1     55 42:13.8  
56 12 Tony Brooks M Comrades Tri Club 1:47:43.5 3 9:14.1 14 2:55.4 53 48:28.7     56 47:05.2  
 
Top  

Aquabike

Overall Race   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------  
Place No Name Gender Club Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Penalty
1 70 Tom Anderson M Blackwater Tri Club 40:14.0     1 8:20.8 1 31:11.1     4 0:42.0  
2 72 Marcin Dubanowski M Comrades Tri Club 42:30.0     4 10:00.9 2 31:37.8     5 0:51.2  
3 73 Stacey Wimbledon-Emig F East Essex Tri Club 48:16.0     3 9:18.2 3 38:26.6     1 0:31.1  
4 71 Chris Muers F East Essex Tri Club 52:40.3     2 8:40.9 4 43:27.5     2 0:31.8  
5 68 Bobbie Westwood F Havering Tri Club 58:51.8     5 12:19.3 5 45:55.2     3 0:37.3  
 
Top  

Aquathlon

Overall Race   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run -------  
Place No Name Gender Club Finish Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Penalty
1 76 Kieran Neary M 28:01.8                 1 28:01.8  
2 75 Michael Jobling M 35:29.0                 2 35:29.0