Rayleigh Childrens' Triathlon - 7th June 2003 - 9 & 10 Years Category

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Race

 

 

 

Swim

Bike

Run

Overall

Position After

Place

No

Name

Club

Cat

Time

Place

Time

Place

Time

Place

Time

Swim

Bike

Run

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

27

George Smith

East Essex Tri

M9

00:02:26

1

00:06:44

1

00:05:17

3

00:14:27

1

1

1

2

30

George Moxon

East Essex Tri

M10

00:02:52

9

00:06:44

2

00:04:58

1

00:14:34

9

3

2

3

16

Neha Dabhi

Tri Sport Epping

F10

00:02:28

2

00:07:06

4

00:05:09

2

00:14:43

2

2

3

4

25

Lauren Wye

Absolute Tri

F10

00:02:42

5

00:07:56

6

00:05:49

6

00:16:27

5

6

4

5

38

William Muggleton

East Essex Tri

M10

00:02:40

4

00:07:25

5

00:06:29

11

00:16:34

4

5

5

6

15

Bethany Hawkins

Chelmsford Swimming Club

F10

00:02:37

3

00:08:14

10

00:05:50

7

00:16:41

3

7

6

7

22

Joe Thompson

Winter Gardens Junior School

M9

00:02:46

6

00:08:17

11

00:05:39

5

00:16:42

6

10

7

8

36

Jim Lewis

Lee Valley Youth Cycle Club

M10

00:03:02

11

00:06:50

3

00:07:01

16

00:16:53

11

4

8

9

37

David Davenport

Tri Sport Epping

M10

00:03:03

12

00:07:59

7

00:05:56

8

00:16:58

12

9

9

10

28

Thomas Carr

0

M10

00:02:50

8

00:08:11

9

00:06:12

10

00:17:13

8

8

10

11

23

Ryan Waters

Friends School

M9

00:03:56

18

00:08:08

8

00:05:34

4

00:17:38

18

14

11

12

24

Alexander Cowell

Thundersley School

M9

00:02:53

10

00:09:06

15

00:06:38

12

00:18:37

10

12

12

13

33

Matt Brown

East Essex Tri

M10

00:02:46

7

00:08:46

13

00:07:23

20

00:18:55

7

11

13

14

21

Inez Hockaday

Chelmsford Swimming Club

F9

00:03:13

13

00:08:50

14

00:07:02

17

00:19:05

13

13

14

15

11

Jenny Kent

St Catherines School

F9

00:03:31

14

00:09:32

17

00:06:45

14

00:19:48

14

15

15

16

20

Matthew Woodcock

West Leigh School

M9

00:04:01

19

00:09:10

16

00:06:42

13

00:19:53

19

16

16

17

34

James Woodcock

East Essex Tri

M10

00:03:32

15

00:09:45

18

00:06:56

15

00:20:13

15

17

17

18

39

James Mowatt

East Essex Tri

M10

00:04:40

23

00:10:21

19

00:07:02

19

00:22:03

23

19

18

19

19

Daniella Rourke

St Peters

F10

00:04:06

20

00:10:54

21

00:07:48

21

00:22:48

20

18

19

20

26

Samuel Ashley

Woodham Ley Primary School

M9

00:03:49

16

00:12:43

23

00:07:02

18

00:23:34

16

22

20

21

12

Alice Gant

East Essex Tri

F9

00:04:27

22

00:10:39

20

00:09:09

24

00:24:15

22

20

21

22

10

Danielle Fuller

East Essex Tri

F9

00:04:22

21

00:11:34

22

00:09:08

23

00:25:04

21

21

22

23

31

Michael Doyle (see note 1)

East Essex Tri

M10

00:03:54

17

00:35:14

24

00:08:55

22

00:48:03

17

23

23

24

29

Oliver Jarvis (see note 2)

Dedham Primary School

M10

00:36:07

24

00:08:20

12

00:06:10

9

00:50:37

24

24

24

 

Note 1 Bike time penalized(chose to do just one lap)

Note 2 Swim time penalized (chose to do just two lengths)